Aflevering Wat Betekent De Amerikaans-Israëlische Oorlog Met Iran Voor De Allergrootste Bedrijven Van Europa En Hun Toeleveranciers?

· Aflevering van de podcast: BNR Europa | BNR

Ik reis momenteel door Duitsland en hoor dat bedrijven in grote onzekerheid verkeren door de oorlog die Trump en Netanyahu in Iran hebben ontketend. Dit verhaal gaat verder dan dat we praten over schepen die niet door de straat van Hormuz kunnen. Dit gaat om grondstoffen. Dit gaat om energieprijzen die hoog zijn. Dit gaat om de prijs van vrachtschepen. Dit gaat om de beschikbaarheid van vrachtschepen. En dan verschilt dat weer per sector. Want automobielbedrijven verschillen van elkaar qua afzetmarkt en toeleveringsketens. En dat kan voor een bedrijf in medische apparatuur ook weer anders zijn. Ik heb met verschillende ondernemers en werknemers van grote Europese bedrijven hier in Zuid-Duitsland gesproken. Het werkt altijd goed om één voorbeeld te geven om een sectoraal probleem te schetsen. Neem Ensinger. Een bedrijf dat we ook wel een hidden champion noemen. Het is een bedrijf dat weinig mensen kennen, maar gigabelangrijk is voor de allergrootste industrieën en voor onze producten. Het draait om technische en hoogwaardige kunststoffen. Daar maak je onderdelen bijvoorbeeld van. En die kunststoffen zitten dus overal in. Ensinger is wereldmarktleider, actief in tientallen landen, maar tegelijkertijd wel zo'n typisch Duits familiebedrijf. En één van die familieleden is de Nederlander Jan van Schaik. Werkt al 17 jaar voor Ensinger hier in Nufringen, in Zuid-Duitsland, en is verantwoordelijk voor de commercie en internationale expansie. In deze reportage hoor je zijn verhaal en ons interview. Over het Midden-Oosten, deelstaatverkiezingen en Europese autonomie. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Speelgoedwinkel
BNR Europa | BNR

BNR Europa | BNR

Gemaakt door: BNR Nieuwsradio Eerste aflevering: 25-03-2022

De podcast BNR Europa | BNR heeft in totaal 736 afleveringen

Soortgelijke podcasts

Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.

Wat betekent de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran voor de allergrootste bedrijven van Europa en hun toeleveranciers?

BNR Europa | BNR · 05-03-2026

00:00 00:13:39