Aflevering #3 - Liefde In Organisaties

· Aflevering van de podcast: De Cultuurkliniek

De Cultuurkliniek van Coruscent is het oplappunt voor leiders in tijden van crisis! Wij geloven dat kleine, menselijke ingrepen het verschil maken — en je cultuur van binnenuit kunnen veranderen.

In deze aflevering staat een thema centraal dat zelden expliciet benoemd wordt in organisaties, maar er voortdurend aanwezig is: liefde. Niet in de romantische betekenis van het woord, maar als een vorm van menselijke energie dieveiligheid,  verbinding, creativiteit en engagement mogelijk maakt. Het gesprek onderzoekt hoe liefde zich vertaalt naar de werkvloer en waarom het misschien wel een fundamentele bouwsteen is van sterke organisatieculturen. Liefde staat niet gelijk aan zachtheid of conflict vermijden. Integendeel! Liefde in organisaties vraagt ook moed, zelfreflectie en het vermogen om moeilijke gesprekken aan te gaan. Vanuit die invalshoek wordt psychologische veiligheid besproken: een omgeving creëren waarin mensen zichzelf kunnen tonen, fouten durven benoemen en écht gehoord worden. Leiderschap speelt daarin een cruciale rol. Niet door alles op te lossen, maar door aanwezig te zijn, te luisteren en ruimte te maken voor zowel comfort als confrontatie. Wil je een bezoekje brengen aan De Cultuurkliniek?  Ga dan naar onze website www.coruscent.be.

Speelgoedwinkel
De Cultuurkliniek

De Cultuurkliniek

Gemaakt door: Anna Noppen Eerste aflevering: 26-04-2026

De podcast De Cultuurkliniek heeft in totaal 4 afleveringen

Vorige aflevering

#02 - Waarden als kompas

#02 - Waarden als kompas

Maker: Anna Noppen Datum: 05-05-2026

Volgende aflevering

#04 - Verbinding in tijden van afstand

#04 - Verbinding in tijden van afstand

Maker: Anna Noppen Datum: 02-06-2026

Soortgelijke podcasts

Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.

#3 - Liefde in organisaties

De Cultuurkliniek · 19-05-2026

00:00 24:50