Aflevering Grote Schoorsteen, Grote Verantwoordelijkheid: Maar Waarom Verduurzamen Grote Bedrijven Dan Zo Langzaam?

· Aflevering van de podcast: de Klimaatkwestie

De helft van de wereldwijde CO2-uitstoot komt van slechts 36 bedrijven. Dat zijn vooral fossiele bedrijven, maar óók multinationals die maar langzaam verduurzamen. Cecilia onderzoekt deze aflevering waarom de energietransitie zo langzaam gaat bij grote bedrijven.

Met oud-Shell-medewerker Arjan Keizer bespreekt ze waar de macht ligt binnen een bedrijf. Omdat Amerikaanse aandeelhouders het steeds meer voor het zeggen krijgen bij multinationals, hebben zelfs welwillende CEO’s maar beperkte ruimte om te verduurzamen, zoals bij Unilever aan het licht kwam. Met Faiza Oulahsen – ex-Greenpeace-activist, nu consultant bij KPMG – zoomen we uit. Ze legt uit dat (geo)politieke onzekerheid en onduidelijk beleid duurzame investeringen riskant maken. Bedrijven hebben vooral duidelijkheid nodig.

Ook geven Arjan en Faiza tips over wat je nu als medewerker kunt doen om de top van je bedrijf mee te krijgen. Support the show: https://abonnement.trouw.nl/?otag=t2ejen&utm_source=tr&utm_medium=interne_referral&utm_content=footer&mid=CAM-koj66x%7CTCH-koj6xr%7CTCO-lx2qmx%7CCTY-5g6nol%7CCCO-5g6nol%7CPRG-4o96wo See omnystudio.com/listener for privacy information.

Speelgoedwinkel
de Klimaatkwestie

de Klimaatkwestie

Gemaakt door: Trouw Eerste aflevering: 02-04-2023

De podcast de Klimaatkwestie heeft in totaal 67 afleveringen

Vorige aflevering

Volgende aflevering

Soortgelijke podcasts

Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.

Grote schoorsteen, grote verantwoordelijkheid: maar waarom verduurzamen grote bedrijven dan zo langzaam?

de Klimaatkwestie · 22-04-2026

00:00 00:32:37