Hoe zou de landbouw eruit zien als die binnen de grenzen van de planeet opereert? In deze aflevering spreekt Cecilia Adorée twee boeren die het allebei op eigen wijze het traditionele melkveebedrijf van hun ouders aan het transformeren zijn.
Tom Grobben van De Nieuwe Melkboer gooide het roer helemaal om: hij stapte over op lokale sojateelt en bouwde een eigen sojayoghurtfabriek. Ellen Temmink blijft bij koemelk, maar is bezig met een transitie naar een biologische boerderij, waarbij ze de principes van regeneratieve landbouw omarmt.
Beide vertellen waar zij tegenaan liepen in de overgang van het oude naar het nieuwe systeem - én waarom veel andere boeren nog niet overgaan. Support the show: https://abonnement.trouw.nl/?otag=t2ejen&utm_source=tr&utm_medium=interne_referral&utm_content=footer&mid=CAM-koj66x%7CTCH-koj6xr%7CTCO-lx2qmx%7CCTY-5g6nol%7CCCO-5g6nol%7CPRG-4o96wo See omnystudio.com/listener for privacy information.

Gemaakt door: Trouw Eerste aflevering: 02-04-2023
De podcast de Klimaatkwestie heeft in totaal 69 afleveringen

Maker: Trouw Datum: 06-05-2026

Maker: Trouw Datum: 20-05-2026
Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.