Ondernemers die handeldrijven met collega’s in andere Europese landen, moeten vanaf 2030 elektronisch factureren. Hoewel automatiseerders en belastingadviseurs de voordelen ervan inzien, is Nederland huiverig om die verplichting ook voor binnenlandse business-to-business transacties in te voeren. Belastingredacteur Laurens Berentsen legt uit waarom. Lees: Nederland dreigt achterop te raken met digitalisering btw
Nederland krijgt er een bank bij die zich richt op de 850.000 moslims die Nederland telt. Bij Insifr, dat bankieren, betalen en rentevrij sparen aanbiedt, kunnen klanten islamitisch bankieren. Oprichter Mohamed Karrouch hoopt een aandeel af te snoepen van de grootbanken, waarvoor de doelgroep te specifiek is, vertelt beursredacteur Rutger Betlem. Lees: Nieuwe Nederlandse bank Insifr handelt naar de regels van de islam
Rheinmetall beraadt zich op plannen om ook systemen voor luchtverdediging in Nederland te maken. Als productielocatie hiervoor heeft het Duitse defensiebedrijf zijn dochteronderneming in Ede op het oog. Nederland heeft al langer veel te weinig luchtverdediging, zo constateerde de Navo naar verluidt eerder dit jaar opnieuw in een geheime analyse. De plannen zijn dan ook geen gek idee, vertelt defensieredacteur Ria Cats. Lees: Rheinmetall Ede wil in Nederland systemen voor luchtverdediging maken Redactie: Sophia Wouda & Floyd Bonder Presentatie: Floyd Bonder See omnystudio.com/listener for privacy information.
Gemaakt door: Het Financieele Dagblad Eerste aflevering: 24-03-2022
De podcast FD Dagkoers heeft in totaal 1036 afleveringen
Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 18-08-2025
Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 20-08-2025
Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.