Grote werkgevers nemen defensie en de nationale veiligheid mee in afspraken over arbeidsvoorwaarden. Onder andere KPN, Rabobank en PGGM hebben regelingen waarmee werknemers betaald vrije dagen kunnen opnemen om als reservist aan de slag te gaan. Vakbond CNV hoopt op meer van zulke afspraken in cao’s, vertelt arbeidsmarktredacteur Jildou Beiboer. Lees: Bedrijven steunen defensie met reservistenregelingen
De politiek, de techwereld, regeringsadviseur Peter Wennink: ze willen allemaal een Nederlandse versie van Darpa. Dat is een innovatieprogramma uit de VS waarbij teams in een afvalrace aan technische uitdagingen werken. De voorstanders zien in het model (vraaggestuurd, snel en risicovol innoveren) een manier om doorbraken te forceren op gebieden waarop Nederland gevaarlijk afhankelijk is van de VS en China. Maar hóé, daarover zijn de meningen verdeeld, vertelt techredacteur Sandra Olsthoorn. Lees: Ineens wil iedereen een Nederlandse Darpa, maar hoe tuig je zo’n innovatieprogramma op?
Terwijl China ontwikkelingslanden verovert met enorme leningen, lukt het Europa maar niet om er voet aan de grond te krijgen. Het Global Gateway-initiatief moet aan grondstofrijke landen een vriendelijk alternatief bieden voor de wurgcontracten van China. Hoe en waarom bespreken met redacteur Thom Degreef. Lees: Europa’s delicate weg naar harten en handel in ontwikkelingslanden Redactie en montage: Sophia Wouda, Floyd Bonder & Nelleke van der Heiden Presentatie: Nelleke van der Heiden See omnystudio.com/listener for privacy information.

Gemaakt door: Het Financieele Dagblad Eerste aflevering: 24-03-2022
De podcast FD Dagkoers heeft in totaal 1151 afleveringen

Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 15-12-2025

Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 17-12-2025
Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.