Aflevering Europa Vs China: Kansloos

· Aflevering van de podcast: FD Dagkoers

Adviesbureau McKinsey komt met een pijnlijke conclusie over de Europese concurrentiepositie ten opzichte van China. Produceren is in Europa aanzienlijk duurder, waardoor deregulering of lagere energieprijzen slechts een deel van de oplossing kunnen bieden. Met deze scherpe conclusie wil McKinsey het debat over de Europese concurrentiekracht aanjagen. Volgens het adviesbureau moet Europa veel meer investeren, wil het de concurrentie met China aangaan. We bespreken het rapport met redacteur macro-economie Marijn Jongsma. Lees: McKinsey: kostenkloof tussen China en Europa vergt ingrijpen overheden

Buitenlandminister Sjoerd Sjoerdsma reist komende week af naar China voor een handelsmissie. Zijn bezoek komt op een gevoelig moment. Nederland lobbyde vorige week in Washington nog om aanscherping van Amerikaanse exportcontroles richting ASML te voorkomen, maar sloot zich tegelijkertijd aan bij de chipalliantie Pax Silica, gericht tégen China. Sjoerdsma zal dus op eieren lopen in Peking, vertelt FD-techredacteur Bert van Dijk. Lees: ‘Nederland heeft minder ruimte om zelf over exportrelatie met China te beslissen’

Nederlandse non-profitorganisaties zijn in grote mate afhankelijk van donaties om hun werkzaamheden draaiend te houden. Maar ngo’s die grote investeringen moeten doen, bijvoorbeeld om land te kopen of voor technologische investeringen, zoeken naar nieuwe financieringsmodellen. Of dat een echte succesformule is, moet nog blijken, vertelt FD-klimaatredacteur Eva Selderbeek. Lees: Een stukje natuur beschermen klinkt simpel, maar hoe financier je dat?

Redactie en montage: Sophia Wouda, Floyd Bonder en Nelleke van der Heiden

Presentatie: Nelleke van der Heiden See omnystudio.com/listener for privacy information.

Speelgoedwinkel
FD Dagkoers

FD Dagkoers

Gemaakt door: Het Financieele Dagblad Eerste aflevering: 24-03-2022

De podcast FD Dagkoers heeft in totaal 1347 afleveringen

Vorige aflevering

Run op laatste plekjes op het stroomnet

Run op laatste plekjes op het stroomnet

Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 29-06-2026

Volgende aflevering

'The next big thing’ in AI komt eraan 

'The next big thing’ in AI komt eraan 

Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 01-07-2026

Soortgelijke podcasts

Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.

Europa vs China: kansloos

FD Dagkoers · 30-06-2026

00:00 00:15:30