NPO 3FM moet het volgend jaar doen met een fors kleiner budget. De NPO trekt 1,1 miljoen euro minder uit voor de publieke popzender. In plaats van 7,8 miljoen euro nu, moet de zender het straks rooien met 6,7 miljoen euro op jaarbasis. Voor 3FM is dat een bittere pil, want het heeft in de afgelopen jaren veel luisteraars verloren. De tendens was dat er elk jaar geld bij kwam, maar nu is het tijd om te bezuinigen.
Concreet wil de zender besparen door geen eigen nieuwsbulletins van de NOS meer uit te zenden in de avonduren en het weekend. Daarnaast moet het station aansluiting vinden bij het succesvolle NPO FunX. Met name op het gebied van nieuwsbulletins moet er samengewerkt worden. Bovendien ziet de NPO met een dergelijke samenwerking kansen om meer te leren over de shortform behoeftes van de doelgroep.
Overigens moeten wel meer zenders van de publieke omroep bezuinigen. Zo krijgt ook NPO Radio 2 minder geld, evenals NPO Radio 5 en NPO Klassiek. Het meeste geld gaat naar NPO Radio 1. De publieke nieuwszender krijgt volgend jaar 48,4 miljoen euro te besteden. Ook FunX krijgt een half miljoen euro meer budget.